OSVETLENIE

SLUŽBY

VYPRACOVANIE 3D návrhu a vizualizácie
výpočet reálneho pokrytia osvetlenia v priestore pomocou programu dialux
vieme pomôcť aj s integráciou inteligentného riadenia cez zigbee, tuya, amazon alexa, google home, loxone

REFERENCIE

LOGO WHITE LADY

Reklama na historickom námestí v Levoči pre spoločnosť Diskonto s.r.o.
Autor dizajnu: MGR. Jaroslav Čech
Realizácia: MiKraDesign s.r.o.

REŠTAURÁCIA ARKÁDA

Bývalá predajňa sa behom pár týždňoV zmenila na nepoznanie. Kedže sa jedná o priestory historickej budovy na historickom námestí, návrh estetického a funkčného osvetlenia musel spájať moderné LED osvetenie v historickom štýle.
Architekt: Ing. dávid labuda
Návrh osvetlenia a realizácia: Mikradesign s.r.o.

RODINNÝ DOM POPRAD

Atypické osvetlenie rodinného domu, už v existujúcej elektroinštalácii, si vyžiadalo mnoho času a kompromisov. Požiadavka bola "jednoduchá originalita". Spoločnou konzultáciou a tvorivosťou s majiteľom sme dokázali skĺbiť osvetlenie na mieru, pri ktorom sa dosiahla harmónia medzi minimalstickým diazajnom a priemným osvetlením.

SAKRÁLNY OBJEKT HARICHOVCE

Nové LED osvetlenie kostola spĺňa viacero technických a vizuálnych funkcií. Kombináciou spínania obvodov vznikajú svetelné scény podľa významu a účelu slávností. Nová podoba vyladeného interiéru podporená správnym svetlom pôsobí príjemne a umocňuje pocit dôstojnosti.Nepriame osvetlenie s meniteľnou intenzitou svetla plní funkciu hlavného osvetlenia. Priame osvetlenie je aplikované len na osvetlenie oltára a obetného stola. Tlmené doplnkové osvetlenie s večným svetlom vytvára intímne prostredie pre duchovné rozjímanie. Do kontextu jednoduchosti zapadajú lineárne svietidlá osvetľujúce vstupné priestory. Hlavné osvetľovacie sústavy nastaviteľných bodových reflektorov sú nainštalované na rímsach priestoru lode a presbytéria. Homogénne osvetľujú strop a zvýrazňujú umelecké stropné maľby. Odrazené svetlo od stropu osvetľuje priestor mäkkým svetlom, ktoré neoslňuje a nevytvára tiene. Uvedená technika osvetlenia odhaľuje jednoduchú krásu sakrálnej architektúry. Snaha o rozumné osvetlenie bez potreby zdobenia interiéru svietidlami sa podarila vďaka odbornému a citlivému prístupu. Použité pokrokové technológie a nové techniky osvetlenia vytvorili podmienky pre optimálne videnie s bonusom úspory elektrickej energie a dlhej životnosti.
 
Koordinátor projektu: Marian Hennel, akademický maliar
Svetelný dizajn: Milan Krajňák st.
Elektroinštalácia: ELER ELEKTRIK s.r.o.
Odborný dohľad nad realizáciou: MiKraDesign s.r.o.
Fotografie © Milan Krajňák st.

RODINNÝ DOM SPIŠSKÁ NOVÁ VES

LED OSVETLENIE OBÝVAČKY RODINNNÉHO DOMU S DôRAZOM NA NASViETENIE UMELECKEJ OMIETKY MGR. JAROSLAVA ČECHA.
NÁVRH a realizácia: mIKRADESIGN S.R.O.

BAGETÉRIA SUNFOOD SPIŠSKÁ NOVÁ VES

Redizajn bagetérie SUNFOOD v nových priestoroch, dramatický prekonáva hranice klasického priemyselného dizajnu súčasných komerčných podnikov. Bezpočetné množstvo malých detailov podporených svetlom vytvára originálny celok. Jedinečný umelecký štýl dizajnéra vdýchol priestoru hravosť a veselosť.Samostatnou kapitolou je osvetlenie vyrobené a vyladené na mieru. I keď bagetéria sa nesie v duchu industriálneho štýlu, obaly svietidiel maskujú nové optické materiály a techniky práce so svetlom. Nízka intenzita klasických žiaroviek dotvára drsnejšiu atmosféru.

Autor diela: Mgr. Jaroslav Čech
Fotografie © Jakub Michal Teringa
Návrh a realizácia umeleckej časti: CZECHPOINT ART STUDIO s.r.o.
Návrh a realizácia svetelnej časti: MiKraDesign s.r.o.

VÝSTAVNÉ STÁNKY HELSKE

Spoločnosť HELSKE sa zaoberá vývojom a výrobou omietkových zmesí na báze nano technológie. Podieľali sme sa na realizácii svetelných prvkov výstavných stánkov v Kolíne nad Rýnom a Moskve. Nový plastový materiál vytvára efekt štruktúry nano technológie. Hrúbka svetelného textu je 7 mm čo umožňuje aplikovať nové plošné techniky podsvietenia obrázkov, grafiky a textov. 

Autor diela: Mgr. Jaroslav Čech
Fotografie © Mgr. Jaroslav Čech
Návrh a realizácia technickej a svetelnej časti: MiKraDesign s.r.o.
Návrh a realizácia umeleckej časti: CZECHPOINT s.r.o.

PIVNICA LEVOČA

Nachádza sa pod zrekonštruovaným domom v historickom centre mesta Levoča. Po vyprázdnení nánosov a odstránení nadmernej vlhkosti, odhalila svoju historickú krásu v plnej nahote. Citlivé ambientné osvetlenie zvýraznilo kamennú štruktúru a kamenné artefakty starých majstrov. Dokonalá harmónia nových techník osvetlenia a histórie umocňuje príjemný pocit a prebúdza ducha dávnej doby.

Autor a tvorca dizajnu: Ľubomír Halkovič a Oliver Halkovič
Stavebná realizácia: HALYSTUK s.r.o.
Stolárske remeselné práce: Štefan Švancar
Svetelný dizajn: Milan Krajňák st.
Odborný dohľad nad realizáciou: MiKraDesign s.r.o.
Fotografie © Milan Krajňák st.

KRYSTAL JASNÁ

Umelecká plastika, zvýraznená magickým svetlom KRYSTAL v interiéri budovy CENTRUM VÝCHOD JASNÁ. Návrh dizajnu a realizácia originálnej svetelnej plastiky (lustra), ktorá dôstojne reprezentuje lyžiarske stredisko JASNÁ na svetovej úrovni. Myšlienka svetelnej plastiky v podobe sústavy imitácie kryštálov rôznych rozmerov a tvarov pramení z názvu objektu KRYSTAL. Tento návrh prekonáva hranicu klasického lustra novými technológiami a technikami práce s inteligentným svetlom, scénickým riadením DMX 512 a ILDA. Priemer plastiky 3,6 m, výška 3,2m.

Autor diela: Mgr. Jaroslav Čech, Mgr. Art. Ing. Michal Auxt
Technická časť: Milan Krajňák st., Milan Krajňák ml.
Svetelný dizajn: Milan Krajňák st., architektonický dizajn
Miroslav Minařík, autor a programátor svetelných scén

Fotografie © Milan Krajňák st.MiKraDesign s.r.o., Levoča: Návrh technickej a svetelnej špecifikácie. Dohľad nad realizáciou a technickou časťou v rámci noriem ES.

CZECHPOINT s.r.o., Rudňany: Návrh dizajnu a realizácia umeleckej plastiky.

12 ks High power RGBW LED svetelných zdrojov X4 ATOM, GLP – German Light Products GmBH
2 ks Laser Clubmax 2000, KVANT spol. s r.o.

EMPORIO BAR GELNICA

Jeden mesiac práce zručných majstrov stačil na dramatickú premenu disko baru EMPORIO v meste Gelnica. Charakteristickým znakom vynoveného priestoru je jednoduchý dizajn v duchu moderného minimalistického štýlu. Architektonické prvky zvýrazňujú lineárne LED svietidlá v bielej farbe. Farebné osvetlenie jemne oživuje priestor povrchovo ladený od bielej cez sivú až po takmer čiernu kombináciu. Viacokruhové spínanie osvetlenia umožňuje svetlom a farbou meniť svetelné scény podľa želanej atmosféry.

Architekt: Ing. Peter Pekarčík
Svetelný dizajn: Milan Krajňák st.
Elektroinštalácia: Elektro Kočiš s.r.o.
Odborný dohľad nad realizáciou: MiKraDesign s.r.o.
Fotografie © Milan Krajňák st.

SVIETNIKY KEŽMAROK

V spolupráci s reštaurátorskou spoločnosťou RASTISLAV s.r.o. sme sa podieľali na rekonštrukcii historických svietnikov. Kompletnou výmenou elektrických častí a osadením svetelných LED zdrojov imitujúcich plameň sviečky sme zvýšili bezpečnosť a vizuálnu kvalitu. Nevšedným vzhľadom umocňujú dôstojnú atmosféru daného priestoru.

Reštaurátor: Rastislav Šišolák
Realizovala: RASTISLAV s.r.o.
Fotografie © Milan Krajňák st.

GYMNAZIÁLNA AULA SPIŠSKÁ NOVÁ VES

Zvolená technika osvetlenia priestoru je na princípe spätnej projekcie svetla, tzv. ambientné (nepriame) mäkké osvetlenie. Zvýrazní pseudo-klasicistickú architektúru priestoru jednoduchosťou bez prebytočnej výzdoby. Neoslňuje a nevytvára priestorové tiene. Neviditeľné LED svietidlá sú inštalované na pôvodných dekoratívnych rímsach v troch svetelných hladinách. Kombináciou spínania jednotlivých svetelných obvodov sa dosiahne vizuálna rôznorodosť.

Svetelný dizajn: Milan Krajňák st.
Elektroinštalácia: Elektro Kočiš s.r.o.
Odborný dohľad nad realizáciou: MiKraDesign s.r.o.
Fotografie © Milan Krajňák st.

ETERNITY BAR LEVOČA

Zútulniť a zatraktívniť čiernu kuchyňu kde sa piekol chlieb bola výzva. Podarilo sa. Za pomoci dôvery mladého páru majiteľov baru Enternity sa realizovala originálna myšlienka. Bláznivý nápad vdýchol do priestoru hravosť a veselosť v podobe svetelných dáždnikov. Vďaka lomu svetla na látke dáždnika vzniká priestorový 3D efekt premieňajúci svetelné body na hviezdičky. Výsledný svetelný efekt prekonal hranice očakávania a upútava pozornosť návštevníkov. Zvolená farba svetla sa dá prispôsobiť od bielej až po pastelové farby.

Svetelný dizajn: Milan Krajňák st.
Odborný dohľad nad realizáciou: MiKraDesign s.r.o.
Fotografie © Milan Krajňák st.

TIMEOUT CAFE & BAR LEVOČA

Svetelná LED rímsa Triangle Cove ponúka zaujímavé a netradičné osvetlenie interiéru športového klubu Time-Out. Uzavreté svetelné línie osvetľujú strop, čím vzniká dojem väčšieho a vzdušnejšieho priestoru. Povrchová úprava dekoratívneho krytu svetelnej rímsy je v medenej farbe priestorovo zladená so vzduchotechnikou, výčapným stojanom a doplnkami. Kombináciou spínania a voľby farby svetla samostatne riadených dvanástich obvodov sa dosiahne vizuálna zmena priestoru pre vyvolanie stále inej atmosféry v rovnakom priestore.

Architekt: Ing. arch. Mgr. art. Stanislava Slaninová Hollóvá
Svetelný dizajn: Milan Krajňák st.
Elektroinštalácia: Elektro Kočiš s.r.o.
Odborný dohľad nad realizáciou: MiKraDesign s.r.o.
Fotografie © Milan Krajňák st.

VENUŠA SPIŠSKÁ NOVÁ VES

Nová spoločenská sála reštaurácie Venuša je osvetlená neviditeľnými lineárnymi LED svietidlami osvetľujúcimi plochu stropu. Biely strop odráža svetlo do celého priestoru. Zámerným protikladom je osvetlenie kvetov, ktoré ma za cieľ upútať pozornosť a prehĺbiť zvedavosť o iné osvetlenie. Kontrast čiernej grafiky na bielej stene vyjadruje skutočnosť, že v jednoduchosti je krása. Autor: Arik Levy Odborný dohľad nad realizáciou: MiKraDesign s.r.o. Fotografie © Milan Krajňák st.